Leather Buckle Tieback – Chocolate (Left)
£360.00
Beautifully crafted in the UK. This tieback will hold back a 2-3 width interlined curtain. Supplied in either left or right placed buckle. Colour of metal D-ring/buckle to be specified on order. D-rings and Buckles may differ from image, please see D-rings and Buckles page for available options.
Please allow 5-6 weeks for delivery, as this product is made to order.
| Description: |
Beautifully crafted in the UK. This tieback will hold back a 2-3 width interlined curtain. Supplied in either left or right placed buckle. Colour of metal D-ring/buckle to be specified on order. D-rings and Buckles may differ from image, please see D-rings and Buckles page for available options.
|
|---|---|
| Collections: | Leather Trimmings & Tiebacks |
| Composition: | 100% Leather |
| Trimming Type: | Tiebacks – Buckle |
| Width: | 10cm |
| Length: | 90cm |
| After Care: |
|
| Usage: | Curtains & Blinds |
| Available: | Buy On-lineUnited Kingdom |
Additional information
| Width | 7mm |
|---|---|
| FR code | NULL |
| Rub Test | NULL |
| Sold As | Per Metre |
You may also like…
-
Posie – Rose Dust
£105.00 Select options This product has options that may be chosen on the product page -
Shiraz – Culpeper
£200.00 Select options This product has options that may be chosen on the product page -
Lampshade in Pinto – Blossom – 4.5″ / 12cm, UK/EU
£120.00 Add Stock Enquiry To Basket -
Florella Linen – Garden Party
£99.00 Select options This product has options that may be chosen on the product page








